21. oktobra 2016.

Siniša Radivojević iz Svrljiga je pobednik u muškoj, dok je Marijana Lukić Čegar pobednica u ženskoj konkurenciji na 24. Novosadskom maratonu.

xx9

Siniša Radivojević pobednik 24. Novosadskog maratona Foto: Ferenc Kemasi

Radivojević, inače član Atletskog kluba Partizan, stazu je pretrčao za vreme 2.38.58. Drugo mesto u muškoj konkurenciji zauzeo je atletičar Omladinskog kluba Beograd Dejan Popović, dok je treći kroz cilj prošao Nikša Papić iz zrenjaninskog Banata.

xx3

Siniša Radivojević, pobednik 24. Novosadskog maratona Foto: Ferenc Kemasi

Lukić Čegar koja je iz Atletskog kluba Apatin, stazu je pretrčala za tri sata i jedan minut. Drugo mesto zauzela je atletičarka Crvene zvezde Nori Trklji, dok je treće mesto zauzela novosadska atletičarka Ksenija Bubnjević.

xx5

Marijana Lukić 24. Novosadskog maratona pobednica u ženskoj konkurenciji Foto: FK

Uprkos lošem vremenu, više od 1.000 učesnika u različitim kategorijama startovalo je danas u 10 časova sa Trga slobode.

xx7

Start 24. Novosadskog maratona u muškoj konkurenciji Foto: Ferenc Kemasi

Pored maratona, organizovane su trke na 33, 25, 10,5 i 4,5 kilometara, štafetna trka, nadmetanje za školarce, kao i trka beba.

xx1

Siniša Radivojević pobednik 24. Novosadskog maratona  Foto: Ferenc Kemasi

Promoteri ovogodišnjeg maratona bili su Nada Matić, koja je osvojila srebrnu i bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Riju i Mitar Palikuća osvajač bronzane medalje.